ApolloMetin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ghid WAR Corp :P

+2
GaR0Ne
pepsyl3m0n
6 participanți

In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Ghid WAR Corp :P

Mesaj  pepsyl3m0n Dum Aug 21, 2011 2:47 pm

Am revenit cu un nou tutorial
Recunosc nu este facut de mn dar cred ca va este de folos What a Face

Caracteristici:skill ce mareste damage-ul
Avantaje:mareste atat damage-ul cu sabia, cat si al skilurilor.

Dezavantaje:are nevoie de mult pm(200 la M)
Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Berserk/Iures Caracteristici:mareste viteza de miscare si cea de atac.
Avantaje:mareste viteza de atac si cea de miscare.

Dezavantaje:atunci cand e folosit in duel, da impresia adversarului ca folositi hack.
Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Sword spin/Vartejul sabiei Caracteristici:cel mai puternic skill al razboinicului – corp.
Avantaje:skill puternic;ataca mai multe tinte.

Dezavantaje:are raza de atac relativ mare, astfel incat poate ataca tinte nedorite.
Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Three way cut/Incizie tripla Caracteristici:trei atacuri consecutive, rapide cu acelasi damage.
Avantaje:atacul este rapid si puternic.

Dezavantaje:poate rata tinta.
Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Dash/Izbitura Caracteristici:skill cu sansa de inconstienta.
Avantaje:sansa de inconstienta, atac puternic si nu prea poti rata skilul, doar daca esti lovit de un skill cu inconstienta.

Dezavantaje: atunci cand e activat, poate fi foarte usor oprit cu un stun.
Cum sa construim un razboinic corp perfect?

Pentru inceput, statusul unui razboinic corp trebuie sa fie construit cu mare grija pentru a rezista in duele si la crescut. Mai intai trebuie maxim la vit, deoarece 1 punct la vitalitate = 1 defensiva. Apoi la strong, deoarece razboinicul are nevoie de atac puternic, si apoi e alegerea voastra. Eu va recomand sa puneti la inteligenta, pentru ca va ofera putere de atac si defensiva. Deci statusul corect e 2:VIT 1confused Caracter Metin2 Razboinic/Warrior Corp/BodyTR.

Cat despre skiluri, eu personal am doua metode:

1. In lupta PvP

1. Aura sabiei
2. Iures
3. Vartejul sabiei
4. Izbitura
5. Incizie tripla

2. In lupta PvM

1. Aura sabiei
2. Vartej
3. Incizie tripla
4. Izbitura
5. Iures

Depinde si unde cresteti.
In duel

Intr-un duel, un razboinic corp trebuie sa stea cat mai aproape de adversar pentru ca primul skill sa nu fie ratat. Deci, primul skill pe care trebuie sa il folositi intr-un duel, este izbitura, deoarece are sansa de inconstienta, si va ofera timp pretios pentru al doilea skill, si anume vartejul sabiei. In continuare folositi incizia tripla.
Unde sa crestem?

Locurile de crescut ale razboinicului corp sunt la fel ca si la cel mental. Click aici pentru a vedea locurile de crescut

Astfel incat poate ataca tinte nedorite. Caracteristici:trei atacuri consecutive, astfel incat poate ataca tinte nedorite. Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Three way cut/Incizie tripla Caracteristici:trei atacuri consecutive, atac puternic si nu prea poti rata skilul, body, caracter, cat si al skilurilor. Dezavantaje:are nevoie de mult pm(200 la M) Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Berserk/Iures Caracteristici:mareste viteza de miscare si cea de atac.Avanta, cat si al skilurilor. Dezavantaje:are nevoie de mult pm(200 la M) Caracteristici:mareste viteza de miscare si cea de atac.Avantaje:mareste viteza de atac si cea de miscare. Dezavantaje:atunci can, corp, crescut, da impresia adversarului ca folositi hack. Caracteristici:cel mai puternic skill al razboinicului - corp.Avantaje:skill puternic;ataca mai multe tinte. Dezavantaje:are raza de atac relativ mare, da impresia adversarului ca folositi hack. Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Sword spin/Vartejul sabiei Caracteristici:cel mai puternic skill al razboinicului - corp.Avantaje:ski, de, deoarece 1 punct la vitalitate = 1 defensiva. Apoi la strong, deoarece are sansa de inconstienta, deoarece razboinicul are nevoie de atac puternic, doar daca esti lovit de un skill cu inconstienta. Dezavantaje:Ma mai gandesc... Cum sa construim un razboinic corp perfect? Pentru inceput, este izbitura, eu personal am doua metode: 1. In lupta PvP Aura sabiei Iures Vartejul sabiei Izbitura Incizie tripla 2. In lupta PvM Aura sabiei Vartej Incizie tripla Izbitura Iures Depinde si unde cr, eu personal am doua metode: 1. In lupta PvP 1. Aura sabiei 2. Iures 3. Vartejul sabiei 4. Izbitura 5. Incizie tripla 2. In lupta PvM 1. Aura sabiei 2. Vartej 3. Incizie tri, Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Corp/Body, introducere, Introducere Acest caracter este bazat pe atac puternic si rapid, locuri, pentru ca va ofera putere de atac si defensiva. Deci statusul corect e 2:VIT 1:STR. Cat despre skiluri, perfect, primul skill pe care trebuie sa il folositi intr-un duel, rapide cu acelasi damage.Avantaje:atacul este rapid si puternic. Dezavantaje:poate rata tinta. Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Dash/Izbitura Caracteristici:skill cu sansa de , rapide cu acelasi damage.Avantaje:atacul este rapid si puternic. Dezavantaje:poate rata tinta. Caracteristici:skill cu sansa de inconstienta.Avantaje:sansa de inconstienta, razboinic, si anume vartejul sabiei. In continuare folositi incizia tripla. Unde sa crestem? Locurile de crescut ale razboinicului corp sunt la fel ca si la cel mental. Click aici pentru a vedea locurile de cre, si anume vartejul sabiei. In continuare folositi incizia tripla. Unde sa crestem? Locurile de crescut ale razboinicului corp sunt la fel ca si la cel mental. Click aici pentru a vedea locurile de cres, si apoi e alegerea voastra. Eu va recomand sa puneti la inteligenta, si defensiva scazuta. Skilluri Skilurile razboinicului corp sunt foarte puternice. Ghid Metin2 - Razboinic/Warrior - Body/Corp - Skills - Aura of sword/Aura sabiei Caracteristici:skill ce mareste da, si defensiva scazuta. Skilluri Skilurile razboinicului corp sunt foarte puternice. Caracteristici:skill ce mareste damage-ulAvantaje:mareste atat damage-ul cu sabia, si va ofera timp pretios pentru al doilea skill, skilluri, statusul unui razboinic corp trebuie sa fie construit cu mare grija pentru a rezista in duele si la crescut. Mai intai trebuie maxim la vit, un razboinic corp trebuie sa stea cat mai aproape de adversar pentru ca primul skill sa nu fie ratat. Deci, warrior, yang



Sper ca va fost de folos razboinicilor!

Daca mai sunt mici greseli...
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  GaR0Ne Dum Aug 21, 2011 2:49 pm

Fain tutorial , dar ma dor ochii daca il citesc pe tot Sleep
GaR0Ne
GaR0Ne
Admin
Admin

Mesaje : 417
Puncte : 523
Reputatie : 50
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Prima casa pe dreapta !

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 3:04 am

ms Cool
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  Syl3nt Lun Aug 22, 2011 11:05 am

eu unu nu sunt de acord cu acest tutorial si... cel care la facut... a omis anumte lucruri la skill`uri de exemplu !
Iures are si expunerea la pagube ==> cand il folosesti iti iei mai mult dmg... Razz

nu am citit pana la capat Smile... dar te felicit oricum multora le va fi de mare ajutor Razz probabil Smile)
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 11:35 am

ms Razz
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  RappStyle Lun Aug 22, 2011 12:25 pm

Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
aoloooo ochi mei !!!!!!!!!!!!!!
MIJTO dar prea pe rosu
aoloooo ochi mei !!!!!!!!!!!!!!
Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

RappStyle
Incepator
Incepator

Mesaje : 21
Puncte : 23
Reputatie : -2
Data de inscriere : 22/08/2011

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 1:07 pm

nu mi se pare ca deranjeaza rosu Twisted Evil Twisted Evil
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  GaR0Ne Lun Aug 22, 2011 1:22 pm

Mai rau bate la ochii albastru cu care a scris ultima oara:)
GaR0Ne
GaR0Ne
Admin
Admin

Mesaje : 417
Puncte : 523
Reputatie : 50
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Prima casa pe dreapta !

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  ZyXeL Mier Aug 24, 2011 1:28 am

E chiar bun si eu miam facut itemle la fel Smile
ZyXeL
ZyXeL
NooB
NooB

Mesaje : 5
Puncte : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/08/2011

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  pepsyl3m0n Mier Aug 24, 2011 2:26 am

imi pare bine sa vad ca sunt de folos tutorialele mele Wink cheers
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  Maryan Dum Sept 11, 2011 8:09 am

e bun cheers
Maryan
Maryan
Normal
Normal

Mesaje : 31
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/09/2011
Varsta : 24
Localizare : In centrul pc-ului

Sus In jos

Ghid WAR Corp :P Empty Re: Ghid WAR Corp :P

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum