ApolloMetin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pt incepatorii By pepsy:D

5 participanți

In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  pepsyl3m0n Dum Aug 21, 2011 3:05 pm

Un tutorial bun pt incepatori.....Sper sa va fie de folos..........
Ps: Este copy/paste (da' poate pe unii ii va ajuta in unele cazuri:)



Metin 2 este un joc online. Exista 4 clase de personaje: Razboinic, Ninja, Saman, Sura. Fiecare clasa de personaje poate fi trecuta de la masculin la feminin si invers.
Jocul este de tip MMORPG (massive_multiplayer_online_role_playing_game). Necesita o înregistrare pe site-ul principal, respectiv metin2.ro, pentru varianta româneasca. Urmatorul pas este downloadarea clientului (jocul în sine).
Jucatorii trebuie sa înainteze în levele obtinând cât mai multa experienta, prin mai multe metode, sa devina din ce în ce mai puternici marindu-si abilitatile magice, care sunt de doua feluri pentru fiecare clasa si au posibilitatea de a face misiuni, de a pescui, de a se casatori si de a se duela. In joc sunt mai multe harti în care te poti teleporta si daca omori animale poti câstiga "yang" (sau "gold" în varianta americana) , care este moneda de schimb a jocului.

Razboinic
Razboinicii, datorita abilitatilor armurilor lor puternice, au un rol important in lupta corp la corp. Aspiratiile lor vin mai ales din puterea fizica si din spiritul lor calm si echilibrat.
Depinde de abilitatile alese, razbunarea lor poate fi distrugatoare folosindu-se de armele manevrate cu ambele maini sau prin indemanarea utilizarii unei sabii si a scutului, ce pot pune piedici oricarui adversar.

Ninja
Ninja sunt asasini profesionisti, ei pot ataca prin ambuscada. Poarta numai armuri usoare pentru a mentine viteza si mobilitatea.
Dedicati abilitatilor lor, Ninja sunt maestrii in luptele cu pumnalul cat si cu arcul.

Saman
Samanii sunt intelepti si folosesc Farmecele si Magia. Intr-o lupta sau in apararea unui camarad, puterile lor mistice sunt foarte eficace.
Dedicati abilitatilor lor, Samanii sunt maestrii in intensificarea damage-ului din timpul atacului si in tamaduirea rapida sau in sustinerea vrajilor.

Sura
Sura sunt Luptatorii care au optinut puteri magice cand au decis sa creasca in bratele lor Samburii malefici ai Raului. Din aceasta cauza sunt maestrii in lupte prin manuirea sabiei cauzand de asemenea chiar si damage de la distanta folosindu-se de magie.
Dedicati abilitatilor lor, Sura isi pot dezvolta farmecele folosite in atac si pot spori puterea magica.


Imperiul Chunjo

Imperiul Chunjo se afla in partea de Vest a continentului. Este un imperiu teocratic si este condus de liderii spirituali.

Intemeiat de Yoon-Young, unul din verii fostului imparat. Vastele puteri magice ale sotiei sale l-au ajutat sa descopere la timp pericolul Pietrelor Metin. In nenumarate randuri a recomandat initierea masurilor de siguranta impotriva Pietrelor Metin dar nu a fost luat in seama. Astfel, el si-a condus armata intr-o rebeliune impotriva vechiului imperiu. Dupa dezintegrarea vechiului imperiu, Chunjo inca este implicat intr-o batalie deschisa cu Imperiile din Est si Sud.

Scopul lor este sa aiba controlul intregului continent si sa invinga cresterea puterii a Pietrelor Metin.


Imperiul Shinsoo

Imperiul Shinshoo se afla in partea de Sud a continentului. Principala activitate a populatiei este comertul.

Creat de Yoon_Yoing, dupa dezintegrarea vechiului imperiu, comertul in zona estica s-a transformat intr-o afacere profitabila. Conflictele avute de Shinsoo cu Imperiul occidental au pus in pericol calea comertului. Cand au descoperit pericolul provocat de Pietrele Metin, mercenarii s-au inarmat. Scopul lor este sa se apere de atacurile occidentale, sa redeschida calea comertului si sa reuneasca vechile imperii intr-un singur Imperiu, al lor.


Imperiul Jinno

Imperiul Jinno este situat in partea de Est a continentului. Acest imperiu a fost intemeiat pe baza unei puteri militare iar populatia este agresiva si combatanta.

Liderul Imperiului Jinno este Ee-Ryoong, fiul fostului imparat. El crede ca poate reuni vechile imperii folosindu-se de armata sa.

Temerile despre implicarile sau efectele adverse ale Pietrelor Metin au fost ignorate oficial dar Ee-Ryoong incearca in secret sa gaseasca o cale pentru a folosi puterea mortala a Pietrelor Metin in scopuri militare.
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  GaR0Ne Dum Aug 21, 2011 3:08 pm

E fain, tutorialul dar multi nu or sa stea sa il citeasca...ca na stau prost cu romana:|
GaR0Ne
GaR0Ne
Admin
Admin

Mesaje : 417
Puncte : 523
Reputatie : 50
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Prima casa pe dreapta !

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  pepsyl3m0n Dum Aug 21, 2011 3:12 pm

pun pariu ca nici u nu l-ai citit pe tot Smile
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  cataswat Dum Aug 21, 2011 10:34 pm

Iar te critic, am mai vazut tutorialul asta tot pe alte forumuri.BAIETE!!!
Incearca tu sa faci niste tutoriale ale tale!!!!!
Eu spun ca orice incepator de metin2 se apuca de .ro deoarece ii plin de reclame pe google.
cataswat
cataswat
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 2:00 am

mah ma faci sa rad Smile) vezi ca eu mai am niste tutoriale facute de mn pe aici tu le ai pe toate dupa net:)) am mai vazut destia prin metin care inceppt prima data si nu stiu...........eu la fiecare tutorial care nu l-am facut recunosc:)))
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  GaR0Ne Lun Aug 22, 2011 3:43 am

Cataswat Esti....culmea baa !!! Esti batut in cap?> baiatul recunoaste ca nu le face el...Dar el le pune ca poate altii nu stie sa caute pe google ...chestiile astea Si le vine mai usor sa le ia de aici ...
P/S : Am mai zis si o so mai zic...Daca esti PRAF Taci si Inghite !
GaR0Ne
GaR0Ne
Admin
Admin

Mesaje : 417
Puncte : 523
Reputatie : 50
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Prima casa pe dreapta !

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 3:53 am

" nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita" asta e un proverb care se potriveste foarte bn
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  GaR0Ne Lun Aug 22, 2011 3:54 am

Pepsy deunde drq scoti perlele astea ma nebunule =)) :X
GaR0Ne
GaR0Ne
Admin
Admin

Mesaje : 417
Puncte : 523
Reputatie : 50
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Prima casa pe dreapta !

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  Syl3nt Lun Aug 22, 2011 5:55 am

Fara suparare dar eu nu vad rostul acestui "tutorial" Smile) este o descriere mai de graba, Pe care fiecare player o poate citi la inceput pe serverul original sau chiar si in joc Smile.
Oricum admir faptul ca vrei sa`i ajuti pe ceilalti, ti`am citit si alte tutoriale Wink, bafta in continuare Razz

P.S. Ar trebui sters acest topic... "tutorial" heh? lol Very Happy
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  Anelka Mar Aug 30, 2011 1:10 am

tutorial luat dupa net.

Anelka
Normal
Normal

Mesaje : 43
Puncte : 67
Reputatie : 3
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Pt incepatorii By pepsy:D Empty Re: Pt incepatorii By pepsy:D

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum