ApolloMetin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

+3
RappStyle
cataswat
Syl3nt
7 participanți

In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Syl3nt Lun Aug 22, 2011 6:11 am

Se pare ca ne intalnim din nou;)
Ok, sa incepem cu statusul : in mod initial este 2 dex - 1 vit, insa pentru mine este o porcarie!
Ttrebuie sa puneti in jur de 60 de puncte in dex ( pentru a avea Val Eschiva 25 ), nu are rost sa continuati pana la 90 deoarece 5 eschiva nu face mare diferenta Razz
Dex - Creste atacul ( hit ) si atacul magic ( la ninja ) si apararea .
Dupa ce puneti primele 60 de puncte in dex, va orientati pe full vit.
Full vit deoarece aveti nevoie de PV si de aparare dupa ce terminati cu full vit incepetei 2 dex - 1 str.

Skill`urile ^^ Sa vedem Pentru PVP ( Nor Otravitor, Ambuscada, Pumnal Rulant, Camuflaj si Fulger ) pentru PVM ( Nor Otravitor, Pumnal Rulant, Ambuscada / Fulger si ultimul Camuflaj )
Insa pentru PVP/PVM ( Nor Otravitor, Rulant, Ambuscada, Camuflaj si Atac Fulger) este extrem de bun in PVP si in PVM, dar trebuie sa aveti si iteme bunicele nu toate panaramele de pe server

La ninja lame otrava este baza si camuflajul ( de exemplu Razz Incepi cu norul sa`l otravesti eventual ii faci Air Combo este mortal :X si dupa aceea te camuflezi Wink nu mai ai nici`o greata Razz astepti cateva secunde si ii dai ambuscada Razz ) nu este chiar asa de usor precum pare deoarece este foarte complex acest caracter...

Va recomand ( PVP/PVM ) deoarece Razz va este si usor la mobi ca`i otraviti si va usureaza foarte mult situatia si in duel este foarte bun :p + fata de asta Ninja Lama e bun la lvl mai mare incepe de la lvl 54 ( sa aveti 3 skill`uri M neaparat la 17 puncte sa va iasa master ) daca vreti lvl mare trebuie sa fiti buni in PVM dar sa nu muriti de plictiseala si PVP Wink

Sper sa va fie de folos Very Happy si haide astept sa ma contrazica cineva lol! sa`i dau peste nas ca va vorbi numai prosti 94% Smile) lol!
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  cataswat Lun Aug 22, 2011 7:03 am

Lasa, mai bine nu puneai tutorialul asta, cum a spus si noii mei prieteni(pepsi si garone)fara seturi si modate nu supravietuiesti pe sv asta;)
cataswat
cataswat
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Syl3nt Lun Aug 22, 2011 7:10 am

cataswat nu te afli in treaba Smile)... ce zici tu acolo? eu am facut un ghid pentru metin2.ro nu pentru serv privat...
Se vede cata minte ai Razz
^^

Ce rost ar avea pe privat? faci lvl imd, status imd, skill imd, nici`un rost !
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  cataswat Lun Aug 22, 2011 8:10 am

Se vede cata ai tu, acest forum este pt un sv privat nu pt .ro!!!!!
cataswat
cataswat
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  RappStyle Lun Aug 22, 2011 8:22 am

FF frumos

RappStyle
Incepator
Incepator

Mesaje : 21
Puncte : 23
Reputatie : -2
Data de inscriere : 22/08/2011

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Syl3nt Lun Aug 22, 2011 10:02 am

cataswat... ia sa vedem alti membri ai acestui forum au facut ghid`uri asemanatoare ( insa pentru privat ceea ce nu foloseste tot mai mult pentru server simplu este )

Deci... da`ti 2 palme si stergeti contul de utilizator al acestui forum... doh... crezi ca are importanta? un astfel de tutorial este oricand bine venit !
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  pepsyl3m0n Lun Aug 22, 2011 10:37 am

nu va mai certati pace cheers pace cheers sa fie pe forum
pepsyl3m0n
pepsyl3m0n
Admin
Admin

Mesaje : 364
Puncte : 457
Reputatie : 25
Data de inscriere : 20/08/2011
Localizare : hmm greu de spus

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Anelka Mar Aug 30, 2011 1:02 am

Mersi pentru tutorial

Anelka
Normal
Normal

Mesaje : 43
Puncte : 67
Reputatie : 3
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  cataswat Mar Aug 30, 2011 1:30 am

Anelka a scris:Mersi pentru tutorial
vad ca tu postezi doar pentru puncte +mesaje!
cataswat
cataswat
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 230
Puncte : 302
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Syl3nt Mar Aug 30, 2011 2:02 am

cataswat a scris:
Anelka a scris:Mersi pentru tutorial
vad ca tu postezi doar pentru puncte +mesaje!

Si tu ce faci?... chiar nu realizezi?... Las`o balta Very Happy...
Va garantez acest tutorial este foarte bun Very Happy ^^ este facut de mine ( ca si toate celelalte ) ce e facut de tine insuti este mult mai bun Very Happy decat ce iei de la alti Razz!
Syl3nt
Syl3nt
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 170
Puncte : 228
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/08/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  RedLeX Mier Aug 31, 2011 3:36 am

nice continua cu ghidu
RedLeX
RedLeX
Comandant
Comandant

Mesaje : 83
Puncte : 137
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 33
Localizare : Romania

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  VenomChrome Mier Aug 31, 2011 3:39 am

Bun tutorialul syl3nt ^^ chiar vroiam sa ma apuc de ro... ;d
VenomChrome
VenomChrome
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 149
Puncte : 158
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

https://www.youtube.com/watch?v=6sq8fQVByVM

Sus In jos

Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM Empty Re: Metin2.Ro Ghid pentru Ninja Lama PVP / PVM

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum